Search Filter
Close
Radio Wawa
...to jedyna stacja w Polsce grająca wyłącznie polską muzykę. Nasz program emitowany jest w Warszawie i Łodzi. Dociera do słuchaczy w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Płocku, Rzeszowie, Siedlcach, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Gramy głównie muzykę ostatnich 25 lat, przede wszystkim pop i pop-rock, choć także miłośnicy innych nurtów znajdą u nas coś dla siebie. Program adresujemy głównie do 25-45 latków mieszkajacych w dużych miastach naszego kraju. Znajdziecie u nas dużo dobrej polskiej muzyki oraz bieżące informacje ze świata polityki, kultury i sztuki, informacje o pogodzie i utrudnieniach na drogach, plotki i duuuuużo dobrej zabawy.

Emisję jako NOWE RADIO WAWA - ZAWSZE POLSKA MUZYKA zaczęliśmy 15 listopada 2004 roku o godzinie 9.00. Pierwszą piosenką był utwór Grzegorza Ciechowskiego "Nie pytaj o Polskę". Rodzicami chrzestnymi NOWEGO RADIA WAWA zostali Beata Kozidrak i Zbigniew Hołdys.

Historia Radia WAWA jest jednak dużo starsza:

Wszystko zaczęło się 13 lat temu, kiedy to 1 lutego 1992 roku, o godzinie 6 rano utwór "Rockin in a free world" Neila Younga, popłynął w warszawski eter. Założycielem stacji i pierwszym jej szefem był Wojciech Reszczyński znany między innymi z telewizyjnego "Teleexpresu".

Pierwszym formatem radia był "Classic Rock". Muzyka rockowa prezentowana wówczas przez WAWĘ podbiła serca warszawskich słuchaczy. WAWA była jedną z pierwszych komercyjnych stacji w Polsce i pierwszą prezentującą jasno określony format muzyczny. Radio WAWA Classic Rock grała do 17 października 1997 r. kiedy to w programie stacji nastąpiły duże zmiany. Radio odeszło wtedy od klasycznie rockowego grania, a na playliście zagościły utwory z lat 80'tych i 90'tych, głównie pop i soft rock. Zmiana wizerunku muzycznego radia wiązała się z wyjściem stacji poza Warszawę. Od 01.02.1998r. WAWĘ można było usłyszeć nie tylko w stolicy, ale także w Gdańsku, Krakowie i Szczecinie, natomiast od 01 kwietnia 1998r. sygnał docierał też do Białegostoku, Gdyni, Kielc, Koszalina, Lublina, Olsztyna, Rzeszowa, Siedlec oraz Zielonej Góry. W 1998 roku WAWA zyskała statut rozgłośni ponadregionalnej i otrzymała koncesję na nadawanie w 13 dużych miastach Polski.

W 2001 roku nastąpiła pewna modyfikacja formatu. Stacja prezentowała swój program jako Najlepszy Mix Przebojów.

Radio WAWA pod hasłem "Najlepszy mix przebojów" grało do 10 listopada 2004 r.

15 listopada 2004 roku narodziło się NOWE RADIO WAWA - ZAWSZE POLSKA MUZYKA.
WarszawaFM|89.8
(0-22)4489201
ul. Senatorska 12 00-082 Warszawa
http://www.wawa.com.pl
Update station informationupdate station
Post as a guest: