Radio Star FM

[

StarFM - radio lieliskai dienai! Zoopasta, 2.Cēliens, Dienvidi, Pēcpusdiena, Autopilots, Brīvdienas!

]

Aprīļa beigās Easy FM radioviļņos ieskanējās jauni džingli, piesakot radiostaciju ar nosaukumu Star FM. Patiesībā radio ir tas pats. Nedaudz mainīts tikai mūzikas formāts — skan ātrāka un priecīgāka mūzika, betstacijas īpašnieki un biroja cilvēki, ir tie paši, kas strādāja Easy FM. Arī programmu direktors ir tas pats — Ēriks Niedra. — Radio muzikālais saturs tagad vairāk atbilst tam, ko vēlas dzirdēt mūsu klausītāji, — skaidro Ēriks. Klausītāji vēlas dzirdēt jestrāku mūziku Star FM līdzīpašnieki ir liela Ziemeļeiropas mediju grupa Modern Times... See more

Riga FM|98.3
+37128447744
+37167447744
Star FM Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021
last update
[2024-02-12 12:33:27]
Aprīļa beigās Easy FM radioviļņos ieskanējās jauni džingli, piesakot radiostaciju ar nosaukumu Star FM. Patiesībā radio ir tas pats. Nedaudz mainīts tikai mūzikas formāts — skan ātrāka un priecīgāka mūzika, betstacijas īpašnieki un biroja cilvēki, ir tie paši, kas strādāja Easy FM. Arī programmu direktors ir tas pats — Ēriks Niedra. — Radio muzikālais saturs tagad vairāk atbilst tam, ko vēlas dzirdēt mūsu klausītāji, — skaidro Ēriks.

Klausītāji vēlas dzirdēt jestrāku mūziku

Star FM līdzīpašnieki ir liela Ziemeļeiropas mediju grupa Modern Times Group, kurai pieder TV 3, TV 1000, TV Shop, ZTV un radiostacijas Zviedrijā un Helsinkos. Tas nosaka profesionālu pieeju mediju darbības plānošanā, kas paredz arī iespējami precīzāk zināt auditorijas intereses. Šādas investīcijas radio popularitātes noskaidrošanai ir visai dārgas. Kā notiek auditorijas testēšana? Visu dziesmu, kas skan ēterā, 10–15 sekunžu fragmenti tika piedāvāti noklausīties 400 cilvēkiem, kas atlasīti pēc dažāda vecuma, dzimuma un sociālā statusa. Apkopojot viņu vērtējumu pēc piecu baļļu skalas, tika iegūts priekšstats par to, kādas dziesmas auditorijai patīk vislabāk, bet kādas — apnikušas vai pat sākušas kaitināt. Radiostacijai kļuva skaidrs, ka klausītājiem lielākoties ir patikusi Easy FM skanējuma ievirze, tomēr viņi vairāk gribētu dzirdēt dzīvespriecīgāku un jestrāku mūziku. Bet stacijas pārdēvēšanas nepieciešamību noteica tas, ka muzikālā satura izmaiņas automātiski nosaka arī tā saucamā radioformāta maiņu.

Auditorijas testēšana atklāj pārsteigumus

Ēriks Niedra vienmēr bijis pārliecināts, ka latviešiem ļoti patīk ziņas. Šķitis, ka tās viņi varētu klausīties no rīta līdz vakaram. Bet testēšana nedaudz pārsteidza — nē, nav daudz klausītāju, kuriem dienas laikā ir interese par aktualitātēm Latvijā un pasaulē. Tāpēc ziņas būs tikai rītos no 6 līdz 10. Izrādās, ka klausītājiem ēterā labāk patīk dzirdēt vīriešu, nevis sieviešu balsis. Tas gan varētu būt tieši sieviešu viedoklis. Ē. Niedra pieļauj, ka vīrieši samierinās arsieviešu gaumi un tai nepretojas — ja braucot mašīnā skan mūzika, kas vīrietim varbūt nav pārāk tuva sirdij, viņš neiebildīs pret līdzbraucējas muzikālajām simpātijām. Bet sievietes gan parasti apstrīdot vīriešu gaumi, kam vairāk atbilst roķīgāka mūzika,un vīrieši piekāpjas. Un, ja jau auditorija vairāk vēlas dzirdēt vīriešu balsis, tad Star FM šo principu ir ievērojis, izvēloties radiodīdžejus.
© LogFM.com, 2009-2024 (2024-07-10,17:07:27)
Радио отдых