Search Filter
Close

Radio Akadera

[

Radio Akadera

]

Radio Akadera Politechniki Białostockiej jest rozgłośnią akademicką z 45-letnia tradycją. Najpierw był radiowęzeł przy ul. Krakowskiej, potem w akademiku "Alfa" przy ul. Zwierzynieckiej. W 1984 roku w budynku Hotelu Asystenta PB powstało profesjonalne, doskonale wyposażone radio, nadające jednak dalej swój program drogą kablową. Początek lat 90-tych to złamanie monopolu rozgłośni publicznych i tworzenie się nowych stacji. Prawo nie nadążało za rzeczywistością i pierwsze rozgłośnie nadawały swój program bez koncesji. Radio Akadera także ma w swo... See more

BialystokFM|87.7
+48857469999
ul. Zwierzyniecka 4, Białystok 15 - 333
FaceBook
Instagram
Update stationlast update [2023-03-30 21:21:02]
Radio Akadera Politechniki Białostockiej jest rozgłośnią akademicką z 45-letnia tradycją.

Najpierw był radiowęzeł przy ul. Krakowskiej, potem w akademiku "Alfa" przy ul. Zwierzynieckiej. W 1984 roku w budynku Hotelu Asystenta PB powstało profesjonalne, doskonale wyposażone radio, nadające jednak dalej swój program drogą kablową. Początek lat 90-tych to złamanie monopolu rozgłośni publicznych i tworzenie się nowych stacji. Prawo nie nadążało za rzeczywistością i pierwsze rozgłośnie nadawały swój program bez koncesji.

Radio Akadera także ma w swojej historii okres (92r.-94r.) wspaniałej, radosnej, pirackiej twórczości na częstotliwości 68,5 MHz . Od roku 1994 jest stacją koncesjonowaną.

Zasięg radia to miasto Białystok i okolice w promieniu 50 km . Działalność programowa Radia Akadera jest związana przede wszystkim ze środowiskiem akademickim. Dziennikarze przywiązują także dużą wagę do spraw miejskich dotyczących zwłaszcza ludzi młodych. Stacja prowadzi działalność komercyjną oferując możliwość reklamy tym, którzy chcą dotrzeć do studentów.

Od 2003 roku Radio Akadera jest członkiem ogólnopolskiego porozumienia "Polskie Rozgłośnie Akademickie" skupiającego wszystkie stacje akademickie posiadające koncesję.

Program Akadery tworzy kadra zawodowa wraz z dziennikarzami studenckimi białostockich wyższych uczelni.
Accept
We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Privacy Policy