Language:
Listen radio onlinePlus Warszawa (kanal 1)


Plus Warszawa (kanal 1)
Rating :5.00
 


Last updated:
0000-00-00 00:00:00
Country: PolandListen to radio stations broadcasting from Poland
City: Warsaw
Address: ul. Lazienkowska 1400-449 Warszawa
FM (MHz): 96.5
Genre: Polish
Phone: +48 22 626 96 69
Fax: +48 22 626 96 79
E-mail: biuro@pluswarszawa.pl
Website:  www.pluswarszawa.pl
Description: Katolickie Radio Archidiecezji Warszawskiej zostało powołane do istnienia w 1994 roku przez Prymasa Polski kard. Józefa Glempa jako Radio Józef. W swej historii przechodziło wiele przekształceń organizacyjnych. Na początku dzieląc swoja antenę z Radiem Maryja, potem istniejąc w strukturach sieci Radio PLUS lecz głównie jako samodzielne radio diecezjalne - Radio Józef 96,5 fm. W lipcu 2008 r. ponownie dołączyło do rozgłośni zrzeszonych w sieci Radio PLUS należącej do grupy EUROZET. Od lutego 2009 r. prowadzone jest przez Fundację Radio - Centrum, założoną przez Metropolitę Warszawskiego, abpa. Kazimierza Nycza. Od 5 października 2009r. stosując się do zasad obowiązujących w sieci rozgłośnia Archidiecezji Warszawskiej przyjęła nazwę RADIO PLUS WARSZAWA.

Program radia dociera do słuchaczy Mazowsza na częstotliwości 96,5 MHz, oraz odbiorców na całym świecie, za pomocą internetu. Dzięki ambitnym tematom, ciekawym formom radiowym oraz cenionym osobowościom wzbudza zainteresowanie wielu środowisk i warstw społecznych. Przez wiele lat rozgłośnia zbudowała prężną grupę wiernych słuchaczy w kraju i poza jego granicami, którzy wspierają radio swoimi darowiznami.

Radio Plus Warszawa służy modlitwą i radą, umacnia świadectwem, dostarcza wiadomości bieżących oraz treści publicystycznych, informuje o wydarzeniach kulturalnych i pozytywnie nastraja. Niezależnie od poruszanych tematów głównym zamierzeniem programowym jest ewangelizacja. Jako narzędzie Kościoła, w sposób nowoczesny chce promować wartości chrześcijańskie, dobre postawy społeczne i pozytywne patrzenie na codzienność. Jako jedno z niewielu rozgłośni ubogaca format muzyczny współczesną muzyką chrześcijańską.

Dotychczasowa działalność jest wysoce ceniona, o czym świadczy dwukrotna (w 2006 i 2008 r.) nominacja do nagrody TOTUS w kategorii medialnej, za program realizowany przez Radio, umiejętność przełamywania utartych schematów myślenia i działania oraz wnoszenie znaczących wartości w obszar komunikacji społecznej.

Chcąc dobrze wykorzystać potencjał różnych środowisk i skutecznie działać dla dobra Kościoła oraz społeczeństwa zachęcamy do współpracy.

Zespół tworzący radio to ludzie, których celem jest promowanie chrześcijaństwa, ukazywanie pozytywnego obrazu świata i społeczeństwa, dla którego człowiek, rodzina oraz ojczyzną są głównymi wartościami. Pragniemy, aby Radio PLUS Warszawa stawało się coraz pełniej narzędziem ewangelizacji Kościoła Warszawskiego, ważnym ośrodkiem opiniotwórczym, a także ciekawym i barwnym elementem świata medialnego. Naszym zamiarem jest, aby audycje emitowane zarówno na falach 96,5 MHz jak i za pomocą internetu docierały do jak największego grona słuchaczy ubogacając ich duchowo, pozytywnie inspirując i dając psychiczne wytchnienie w codzienności.


Related Stations:


Comment:


Listen online Plus Warszawa (kanal 1)

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

Winamp Media Player

Install Winamp


Station not playing? Try to open M3U file on your computer - listen.m3u

RealPlayer

Install RealPlayer


Station not playing? Try to open RAM file on your computer - listen.ram

open player in new window

Favorites