Radio Bercik Silesia

[

Śląska Muzyka - Śląska Godka - Śląska Tradycja.

]

Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 18 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte. Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyk... See more

last update
[2023-04-03 23:16:47]
Views:
12
2023-12-18 12:18:23
Wyspy Dziewicze Cię słuchają!
Reply
Report
Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 18 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.

"Radio Bercik Silesia" oraz "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." angażują się również w działalności charytatywnej np. w odbudowie i utrzymaniu zabytków na Śląsku (Historyczny kościółek św. Walentego w Dobrodzieniu), organizacji festynów lub promocji "Stowarzyszenia Dobrodzień Potrzebującym". Korzenie "Radia Bercik Silesia" wywodzą się z Dobrodzienia. "Bercik Silesia" jako jedno z pierwszych internetowych rozgłośni radiowych od początku istnienia nadawało muzykę bez przerywania utworów wiadomościami lub pozdrowieniami.

Radio Bercik Silesia posiada niemieckie licencje radiowe – Gema i GVL.
© LogFM.com, 2009-2024 (2024-05-15,19:09:00)